Vianočná dedinka

 

Važení spoluobčania pozívame Vás na Vianočnú dedinku ktorá sa uskutoční dňa 30.11.2019 pri KD  Lopašov

 

 
 

Rozprávkový pochod 

 

Dňa 21.7.2017 sa konal  Rozprávkový pochod pod Bukovinou. Naše pozvanie prijali deti z MŠ Oreské, MŠ a ZŠ Častkov, MŠ Skalica a ZŠ Radošovce. Deti stretli pavúčiu kamarátku Šarlotu a jej lenivých bratov. Pri potoku pomáhali rybárom čistiť potok od smetí. Ukážky im pripravili aj pracovníci z CO Skalica Senica, kde si mohli deti vyskúšať ochranné pomôcky  a prvú pomoc pri bezvedomí. Na konci rozprávkovej cesty na nich čakal DHZ Lopašov a deti si  s ich pomocou skúšali striekanie na cieľ. Pod Bukovinou na nich čakal výdatný obed, sladké odmeny a šmýkací hrad. Na záver  videli cvičenie psov a mohli si vyskúšať  štít či nepriestrelnú vestu a samozrejme ich upútali aj zbrane. Tento deň bol pre deti  nielen zábavný, ale aj poučný. Preto sa tešíme čo si pre nás pripraví pani riaditeľka Jana Stúpalová na budúci rok . Veľká vďaka za tento ročník patrí všetkým pracovníkom MŠ Lopašov,  dobrovoľníkom i sponzorom, ktorí  sa podieľali na tomto rozprávkovom pochode. 

Viacej fortografii môžte nájsť tu.

 

 

Internetová tržnica Farmička.sk

 

Záujemcovia o kvalitné domáce potraviny zo všetkých regiónov Slovenska ako aj ich výrobcovia môžu bezplatne využívať slúžby internetovej tržnice Farmička.sk. Práve pre malých gazdov, pestovateľov a domácich výrobcov je určený internetový portál www.farmicka.sk, kde môžu ľahko ponúknuť ich vlastné výrobky spotrebiteľom po celom Slovensku. Naopak spotrebiteľ získa možnosť prístupu k chutným a zdravým potravinám zo slovenských miest a obcií.

Jeden zo zakladateľov Farmička.sk Jaroslav Hric hovorí: „Veľmi sa mi páči ako si napríklad Švajčiari alebo Rakúšania dokážu vážiť svoje produkty. Výrobky malých farmárov a ich rôzne špeciality nepovažujú za produkt nižšej kvality ako v obchode, ale práve naopak, sú zákazníkmi vyhľadávané, pretože sú nielen pekne zabalené, ale najmä chutné a často aj s informáciou ako produkt vznikol a akú má tradíciu. Prečo niečo také nefunguje na Slovensku?“

Farmička.sk je internetová tržnica venovaná inzercii všetkého čo s vidiekom a gazdovaním súvisí – predovšetkým ovocia, zeleniny, rôznych druhov jedla a nápojov a aj remeselných výrobkov, zvierat a služieb. Pridávanie ponúk je bezplatné, po vyplnení niekoľkých povinných polí sa ponuka automaticky zobrazí pod kategóriou, ktorú predajca zvolil. Záujemca o  produkt či službu môže predajcu kontaktovať buď telefonicky alebo prostredníctvom jednoduchého formulára na stránke.

Farmička.sk by nemala byť len o predaji, ale mala by byť aj ľuďoch a komunite, ktorá zdieľa podobné hodnoty. Na stránke tak nájdete aj pozvania na zaujímavé podujatia v regiónoch a články o gastronomických a regionálnych zaujímavostiach.

Viac sa dočítate tu Farmicka_clanok.pdf (967543)

 

 

Učastníčka Blahovej notečky v Skalici 30.4.2014 z Materskej školy Henrietka Zimkova.