Vianočná dedinka

 

Važení spoluobčania pozívame Vás na Vianočnú dedinku ktorá sa uskutoční dňa 1.12.2018 v KD  Lopašov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rozprávkový pochod 

 

Dňa 21.7.2017 sa konal  Rozprávkový pochod pod Bukovinou. Naše pozvanie prijali deti z MŠ Oreské, MŠ a ZŠ Častkov, MŠ Skalica a ZŠ Radošovce. Deti stretli pavúčiu kamarátku Šarlotu a jej lenivých bratov. Pri potoku pomáhali rybárom čistiť potok od smetí. Ukážky im pripravili aj pracovníci z CO Skalica Senica, kde si mohli deti vyskúšať ochranné pomôcky  a prvú pomoc pri bezvedomí. Na konci rozprávkovej cesty na nich čakal DHZ Lopašov a deti si  s ich pomocou skúšali striekanie na cieľ. Pod Bukovinou na nich čakal výdatný obed, sladké odmeny a šmýkací hrad. Na záver  videli cvičenie psov a mohli si vyskúšať  štít či nepriestrelnú vestu a samozrejme ich upútali aj zbrane. Tento deň bol pre deti  nielen zábavný, ale aj poučný. Preto sa tešíme čo si pre nás pripraví pani riaditeľka Jana Stúpalová na budúci rok . Veľká vďaka za tento ročník patrí všetkým pracovníkom MŠ Lopašov,  dobrovoľníkom i sponzorom, ktorí  sa podieľali na tomto rozprávkovom pochode. 

Viacej fortografii môžte nájsť tu.

 

 

Internetová tržnica Farmička.sk

 

Záujemcovia o kvalitné domáce potraviny zo všetkých regiónov Slovenska ako aj ich výrobcovia môžu bezplatne využívať slúžby internetovej tržnice Farmička.sk. Práve pre malých gazdov, pestovateľov a domácich výrobcov je určený internetový portál www.farmicka.sk, kde môžu ľahko ponúknuť ich vlastné výrobky spotrebiteľom po celom Slovensku. Naopak spotrebiteľ získa možnosť prístupu k chutným a zdravým potravinám zo slovenských miest a obcií.

Jeden zo zakladateľov Farmička.sk Jaroslav Hric hovorí: „Veľmi sa mi páči ako si napríklad Švajčiari alebo Rakúšania dokážu vážiť svoje produkty. Výrobky malých farmárov a ich rôzne špeciality nepovažujú za produkt nižšej kvality ako v obchode, ale práve naopak, sú zákazníkmi vyhľadávané, pretože sú nielen pekne zabalené, ale najmä chutné a často aj s informáciou ako produkt vznikol a akú má tradíciu. Prečo niečo také nefunguje na Slovensku?“

Farmička.sk je internetová tržnica venovaná inzercii všetkého čo s vidiekom a gazdovaním súvisí – predovšetkým ovocia, zeleniny, rôznych druhov jedla a nápojov a aj remeselných výrobkov, zvierat a služieb. Pridávanie ponúk je bezplatné, po vyplnení niekoľkých povinných polí sa ponuka automaticky zobrazí pod kategóriou, ktorú predajca zvolil. Záujemca o  produkt či službu môže predajcu kontaktovať buď telefonicky alebo prostredníctvom jednoduchého formulára na stránke.

Farmička.sk by nemala byť len o predaji, ale mala by byť aj ľuďoch a komunite, ktorá zdieľa podobné hodnoty. Na stránke tak nájdete aj pozvania na zaujímavé podujatia v regiónoch a články o gastronomických a regionálnych zaujímavostiach.

Viac sa dočítate tu Farmicka_clanok.pdf (967543)

 

 

Učastníčka Blahovej notečky v Skalici 30.4.2014 z Materskej školy Henrietka Zimkova.